Läikiv, erikujuline, sätendav või hoopis lõhnav trükis? Kõik on võimalik!

Printall pakub väga laia valikut järeltöötlustehnikaid, mille abil saab trükise muuta oluliselt silmatorkavamaks ning eksklusiivsemaks.

Lakkimine

Vesi- offset- ja UV-lakid. Nimi “lauslakk” tuleneb tehnoloogiast, kus lakiga kaetakse kogu poogna pind. Lauslakina on võimalik kasutada ka näiteks lõhnalakki ja teisi erilakke.

Insertimine

Insertimine vabalt trükise vahele, liimitäpiga insertimine kindlale leheküljele, inserdi köitmine trükise vahele võimaldavad täiendada ajakirju erinevate materjalidega. Inserdid võib lisada ka osale tiraažist.

Fooliumtrükk

Võimaldab paberile kanda metalselt läikivaid kujutisi. Enamlevinud on kuldne ja hõbedane foil, aga valikus on tegelikult tunduvalt rohkem – alustades punasest ja matist metallpinnast kuni sätendava hõbedaseni.

Kohtlakid

Nimi “kohtlakk” tuleneb tehnoloogiast, kus lakiga ei kaeta kogu trükist vaid ainult osad pinnad/kujutised sellest. Valikus hulk erinevaid lakkimismeetodeid, mis võimaldavad muuta kujutise ruumilisemaks (reljeeflakid), muuta trükitud kujutise pinna sätendavaks (glitterlakid), tekitada ruumilist efekti (3D-lakid) ja lisda trükisele isegi erinevaid lõhnu (lõhnalakid).

Kiletamine

Eksemplari kiletamine, paki kiletamine, trükiga kile, kilekotti pakendamine on levinumad toote viimistlemise viisid. Kiletamine võimaldab tooteid kaitsta välismõjude eest.

Voltimine

Trükitud poognate voltimine vihikuks või voldikuks või linnakaardiks. Võimalusi on väga palju. Erinevaid voltimisskeeme on kümneid.

Erivärvid

Eelnevalt kokkusegatud kindla värvikoodiga PMS-värvid (ehk spot-värvid), mis võimaldavad kasutada laiemat värvipaletti kui klassikalises neljavärvitrükis: paljud toonid jäävad spot-värviga trükkides ühtlasemad ja säravamad. Lisaks pakume ka UV-värve (neoonid või ultraviolet).

Surutrükk

Võimaldab paberile trükitud kujutist tõsta kas pinnast ülespoole (emboss) või suruda pinna sisse (deboss), tekitades nii ruumilisema pinna.

Adresseerimine

Adresseerimine kleepsudega, inkjet-adresseerimine (aadress trükitakse tootele või kilele). Toodete ettevalmistamine otsepostiks.

Puurimine / Neetimine / Öösimine

Erinevate diameetritega aukude puurimine, mis võimaldab näiteks trükist kiirköitjasse lisada. Lisaks on võimalik erinevaid lehti või trükiseid omavahel kokku neetida või paigaldada kinnitamiseks öösid (auguga needid).

Stantsimine

Trükise erikujuliseks lõikamine. Näiteks saab lehekülgi erinevalt stantsides lisada trükisesse mugavaid tabulaatoreid; lõigata pealmistesse lehtedesse auke, et välja paistaks alumistel lehtedel olev kujutis; või valmistada täiesti erikujuline trükis, näiteks kohvitassikujuline joogimenüü.

Perforeerimine

Paberi perforeerimine võimaldab valmistada kupongiraamatuid, ärarebitavaid vahelehti, jõulukalendreid ja muid rebitavaid erilahendusi.

Registrisse lõikamine

Register on väljalõige enamasti ajakirja paremast esiservast. Registrid võivad olla erikujulised – neljakandilised või ümarad. Lihtsustab ajakirja erinevate peatükkide leidmist.

Lamineerimine

Läikiv, matt ja erilaminaadid. Lamineerimise puhul kantakse paberile lisaks õhuke kattekiht, mis muudab paberi eriti vastupidavaks nii erinevatele ilmastikuoludele kui ka näiteks niiskusele. Lamineeritud paber on ka kergelt hooldatav, mistõttu leiab sageli kasutust söögikohtade menüüdes.